Rektori pöördumine üliõpilaste poole: käituge vastutustundlikult!

Tartu Ülikooli ühiselamu kuuel elanikul on tuvastatud koroonaviirus ja sellega seoses avaldame Tartu Ülikooli rektori pöördumise nii tekstina kui ka video kujul.

Tänane päev on toonud ärevad uudised nii Tartu Ülikooli kui ka kogu Eesti jaoks. Koroonaviirusesse on nakatunud Raatuse tänava ühiselamus elavad Tartu Ülikooli üliõpilased.

See juhtum näitab väga hästi, kui oluline on riigis seatud eriolukorra piirangutest kinni pidamine ja millised võivad olla vastupidise käitumise tagajärjed. Tartu Ülikoolil on teisigi ühiselamuid ja ma panen kõigile üliõpilastele südamele, et te teeksite kõik endast oleneva, et teist ei saaks viiruse kandjad ja edasiandjad.

Palun vältige sotsiaalseid kontakte. Viirused ei liigu ise, neid liigutavad inimesed. Seega – mida vähem inimeste liikumist, seda vähem viiruste levimist.

Head üliõpilased, kelle praeguseks koduks on Raatuse 22 ühiselamu!

Eelolevad nädalad tulevad teie jaoks keerulised ja pole kahtlustki, et isolatsioonis viibimine on väga raske. Et see aeg võimalikult kiirelt mööduks, on oluline, et igaüks teist järgiks ametlikke juhiseid, mis teile antakse. Samuti on oluline, et te jälgite enda tervist ja annate kohe märku, kui teil avalduvad viirushaiguse sümptomid. Tartu Ülikool, Tartu linn ja riiklikud ametkonnad tegelevad aktiivselt sellega, et isolatsiooni ajal oleks teile tagatud nii söök kui ka vajalikud teenused.

Käitume kõik vastutustundlikult ja teeme kõik selleks, et saaksime võimalikult kiiresti selle erakordse olukorra lõpetada.