Vabariigi President külastab sel nädalal Tartu Ülikooli

Selle nädala kolmapäevast reedeni (26.–28. veebruarini) on Tartus Vabariigi President Kersti Kaljulaid, kes tutvub Tartu Ülikooli teadlaste praktiliste lahendustega keskkonnahoidliku tehnoloogia vallas ning teeb käigu Delta õppehoonesse ja ettevõtlusmajja.

Kolmapäeval, 26. veebruaril tutvustab füüsikalise keemia professor Enn Lust presidendile nanostruktuursetel materjalidel ja vesinikul põhinevate jätkusuutlike energiaallikate arendamist Tartu Ülikooli Chemicumis. Seejärel teeb president Kaljulaid käigu Delta keskusse. Ta on riigi esindajatest esimene, kes astub sisse veel ametlikult avamata Delta ettevõtlusmaja uksest.

Neljapäeval annab teadusprorektor Kristjan Vassil presidendile ülevaate lahendustest, mille abil saavutada ÜRO kestliku arengu ja EL-i roheleppe eesmärgid ning strateegia „Eesti 2035“ arenguvajadused. Botaanika vanemteadur Aveliina Helm teeb lühiettekande liigilisest mitmekesisusest ja rakendusökoloogiast ning molekulaarse süsteemibioloogia professor Mart Loog räägib gaasfermentatsioonist ja sünteetilisest bioloogiast.

Reedel läheb president vaatama Tartu Ülikooli muuseumi uut püsinäitust „Minu elu ülikool“.

Lisateave: Mari-Liis Pintson, Tartu Ülikooli kommunikatsiooninõunik, 737 5603, 5866 8677, mari-liis.pintson@ut.ee